Česká televize představí o letošních Vánocích čtyři premiérové pohádky. Štědrovečerního Pravého rytíře, Slíbenou princeznu, Zázračný nos a pohádku Nepovedený čert natočenou ve znakovém jazyce. Poprvé se na televizní obrazovce během svátků objeví také jeden z nejnavštěvovanějších filmů českých kin Lída Baarová či oceňovaný snímek Domácí péče.


Česká televize letos už podruhé připravila speciální vánoční pohádku pro neslyšící děti. Příběh o blonďatém a modrookém čertovi, který nezapadá mezi ostatní obyvatele pekla, natočili neslyšící herci. Díky dabingu Jiřího Dvořáka, Ondřeje Brouska ml. či Matouše Rumla si ale budou moci Nepovedeného čerta užít všichni diváci. Pohádka Nepovedený čert začíná v pekle, kde se narodí blonďatý a modrooký čert Mikoláš. Protože je jiný než všichni ostatní pekelníci, nemá ho tam nikdo rád. A zvláště Luciferův rádce, úlisný a zlý Podlejzal, nemůže Mikoláše ani vystát.


U vánočních dárků pro nejmenší se dlouhodobě těší velké oblibě stavebnicový systém vyráběný dánskou rodinnou společnosti LEGO. Malé legové kostičky se těší oblibě u dětí a taky jejích rodičů už mnoho let. Při výběru vhodného typu stavebnice hrají samozřejmě svoji roli preference dítěte a taky jeho věk. Při výběru vhodného modelu však doporučujeme hledět nejen na věk doporučený výrobcem, ale samozřejmě také na zručnost a schopnosti dítěte.


Pompo je rozsáhlou maloobchodní sítí prodejen hraček působící po celé České republice s prodejem tuzemských a zahraničních výrobců prémiových hraček, jako jsou LEGO, Mattel, Hasbro, Zapf Creation, Ravensburger, John, Nikko a další.
Pompo je původní česká společnost. V současnosti disponuje nejrozsáhlejší českou hračkářskou sítí s pobočkami ve všech velkých, středních a většině malých městech.

Vánoční katalog ke stažení - platnost katalogu od 14.10.2016 - 31.12.2016.

 

 

 

 


Sparkys a HM Studio Vám nabízí široký výběr hraček od známých tuzemských, evropských i světových firem a značek. Vybírat můžete ze široké nabídky z kategorií společenské hry, hračky a dárky. Hračky pro kluky, holky, batolata i kojence. Pro chlapce autíčka, traktory, auta na dálkové ovládání, autodráhy, roboty, digitální hry, fingerboard i letadla na gumu. Pro dívky například panenky, kočárky pro panenky a další doplňky pro panenky, sady nádobí nebo korálky. Pro nejmenší děti odrážedla nebo pěnové hračky a pěnové puzzle s různými motivy, hlavně s motivem z oblíbeného Krtečka a komiksu Čtyřlístek. Z dalšího sortimentu například dřevěné hračky, plyšové hračky, stolní a cestovní hry, stavebnice a skládačky, puzzle značky Clementoni, figurky Bullyland, zboží s motivem Čtyřlístek, kouzelnické sady (Škola kouzel a Moderní magie), sportovní hry, houpadla, houpací koně, koloběžky, hračky do vody a na písek, nafukovací bazény, plastová pískoviště na zahradu, vědecké hračky pro malé vědce, hudební hračky pro začínající muzikanty a kreativní hračky pro výtvarně nadané děti.. V kategorii párty program najdete doplňky na párty, kterými oživíte jakoukoliv oslavu. V nabídce nechybí ani drobné zboží jako dárky a ptákoviny.

Vánoční katalog ke stažení - platnost katalogu od 01.10.2016 - 31.12.2016.

 

 

 

 


Pokud chcete letos překvapit vaše blízké zajímavým vánočním dárkem přinášíme vám jeden tip na skutečně osobní dárek.  Nechte si ušít textilní panenku Selfie Cuddle podle vlastní fotografie. Výroba na zakázku umožňuje naprostou volnost v provedení. Jako podklad pro výrobu stačí zaslat několik fotografií, včetně detailů, které se mají na panence objevit – obličej, účes, oblíbené oblečení nebo doplňky.


Z ankety mezi cestovními kancelářemi vyplývá, že stále víc Čechů chce trávit Vánoce na exotické dovolené. Roste počet těch, kteří před vánočním shonem utíkají za teplem pod palmy a k moři.
Tomáš Klus strávil před třemi lety Vánoce s rodinou na exotické dovolené v Dominikánské republice:
Dominikánska republika je označovaná jako perla karibiku - překrásné písčité pláže, blankytně modré teplé moře a příjemné tropické podnebí. Teplota vody tady celoročně neklesá pod 26 °C...


Někdo rád tráví dovolenou na stejném místě v rodinném kruhu a někdo rád uvítá možnost využít volna kolem Vánoc na lyžovaní třeba v Alpách. Příkladem je herečka Ilona Svobodová, která hraje v seriálu Ulice Jitku Farskou, která jezdí pravidelně už 15 let na Vánoce lyžovat do rakouských Alp. S přípravou štědrovečerní večeře si pak nemusíte dělat velké starosti dělat, obvykle ji pro vás připraví hotelová restaurace.
Dle hodnocení v recenzích hotelů rozhodně nebudete zklamaní pokud se rozhodnete pro vánoční lyžovačku v prestižní lokalitě ve městě Pinzolo v severní častí italských Alp a pobyt v hotelu Canada. Dalším skvěle hodnoceným v Alpách je hotel Zur Burg, který se nachází v oblasti Kaprunu v rakouských Alpách, na klidném místě na dohled od romantického hradu.


Láska nebeská nás zavede do předvánočního Londýna, kde se odehraje příběh skládající se z mnoha nádherných milostných historek - někdy romantických, někdy smutných, někdy pošetilých. Žádná nepostrádá svůj osobitý humor. Všude, kam se podíváte, způsobuje láska chaos. Od nově jmenovaného ministerského předsedy, který se zamiluje 30 vteřin poté, co vejde do úřadu na Downing Street, až po smolařského prodavače sendvičů, který nemá s dívkami ve Velké Británii prostě štěstí a raději proto odjíždí do Wisconsinu; od spisovatele, který dostal košem a vypaří se do jižní Francie utěšit své bolavé srdce, až po stárnoucí rockovou hvězdu, která se snaží o come-back za každou cenu; od nevěsty, které dělá starosti nejlepší přítel jejího muže, až po ženu, které dělá starosti její manžel; od chlapce, který se zakoukal do nejkrásněší dívky ve škole, až po jeho nevlastního otce, který se zakokukal do Claudie Schiffer. Tyto londýnské životy a lásky se setkají, smísí a nakonec vše vyvrcholí na Štědrý večer s romantickými, dráždivými a komickými důsledky pro všechny zúčastněné.


Snad žádná jiná vánoční píseň se na nás z rádia nevalí v takové míře jako jako píseň Last Christmas od skupiny Wham. Píseň vyhrála několik anket o nejlepší vánoční písníčku, ale také několik anket o nejotravnější vánoční písníčku :-). Každý si to musí rozhodnout sám – každopádně k dnešní předvánoční době už tato písníčka prostě tak nějak patří…
Britské pop duo Wham, jehož slavnější polovičku tvořil George Michael, nahrálo píseň v roce 1984 a singlu se jí prodalo přes milión kopií, později vyšla na dalších CD. V mnoha zemích zaujala první místo v hitparádě. Výrazný byl také videoklip, který televize v období Vánoc dodnes vysílají. Klip je také klasika z let osmdesátých – pro mnohé možná nostalgická vzpomínka, jiným možná vyloudí úsměv na tváři.


Legendární ruská pohádka o pracovité Nastěnce, statečném, ale samolibém Ivanovi a lásce, která si poradí se zlou macechou stejně jako s mrazivým kouzlem berly mrazilky.
Bylo nebylo, žil kdysi stařeček, který měl hodnou a pracovitou dceru Nastěnku, jenže si vzal za ženu zlou, která je oba týrala stejně jako její rozmazlená dcera Marfuša. A protože Marfuša příliš krásy nepobrala, o to víc macecha nenáviděla půvabnou Nastěnku, a přemýšlela jak se jí zbavit, až ji nakonec jedné kruté zimy do lesa vyhnala a doufala, že tam zmrzne nebo ji vlci sežerou. V lese naštěstí pečoval o zasněžené stromy kouzelný Mrazík, strážce zimního lesa, car metelice a bouře. A ten, protože byl spravedlivý, pomohl Nastěnce a postaral se oni. A ve stejný čas, ovšem na jiném místě zas, vydal se do světa pohledný silák Ivan. Loupežníky přemohl, s ježibabou si poradil, ale dědečka hříbečka urazil, takže se stal medvědem a musel konati dobré skutky, aby znovu získal zpět své lidskou tvář. Však to všechno dobře znáte, vždyť s touhle pohádkou se na televizních obrazovkách setkáváte rok co rok už více než třicet let.


Ref. Vánoce, Vánoce přicházejí, zpívejme, přátelé,
po roce Vánoce, Vánoce přicházejí, šťastné a veselé.

1. Proč jen děda říct si nedá, tluče o stůl v předsíni
a pak děda marně hledá kapra pod skříní.
Naše teta peče léta na Vánoce vánočku,
nereptáme, aspoň máme něco pro kočku.
Jo… Ref.

2. Bez prskavek tvrdil Slávek, na Štědrý den nelze být
a pak táta s minimaxem zavlažoval byt.
Tyhle ryby neměly by maso míti samou kost,
říká táta vždy, když chvátá na pohotovost.
Jo… Ref.

3. Jednou v roce na Vánoce strejda housle popadne,


1. Pásli ovce valaši
při betlémském salaši.
Hajdom, hajdom, tydlidom,
hajdom, hajdom, tydlidom,
hajdom, hajdom, tydlidom,
hajdom, hajdom, tydlidom.

2. Anděl se jim ukázal,
do Betléma jim kázal.
Hajdom, hajdom, tydlidom,
hajdom, hajdom, tydlidom,
hajdom, hajdom, tydlidom,
hajdom, hajdom, tydlidom.

3. Běžte rychle, pospěšte,
Ježíška tam najdete.
Hajdom, hajdom, tydlidom,
hajdom, hajdom, tydlidom,
hajdom, hajdom, tydlidom,
hajdom, hajdom, tydlidom.

4. On tam leží v jesličkách,
ovinutý v plenčičkách.


1. Jak jsi krásné, neviňátko,
vprostřed bídy, nebožátko,
před tebou padáme,
dary své skládáme.

2. Já ti nesu dvě kožičky,
by zahřály tvé údíčky;
já zas trochu mlíčka,
by kvetly tvá líčka.

3. Já ti nesu veselého beránka
ze stáda svého;
s ním si móžeš hráti,
libě žertovati.

4. A co my ti, nuzní, dáme,
darovati co nemáme;
my ti zadudáme,
písně zazpíváme.

5. Pastuškové mu dudajú,
zvuky dud sa rozléhajú,
slavně dudy dujú,
všeci prozpévujú.

6. Měj se dobře, Jezulátko,
přespanilé pacholátko!
S tebú sa lúčíme,


1. Půjdem spolu do Betléma,
dujdaj, dujdaj, dujdaj dá!
Ježíšku, panáčku, já tě budu kolíbati,
Ježíšku, panáčku, já tě budu kolíbat!

2. Začni, Kubo, na ty dudy,
dujdaj, dujdaj, dujdaj, dá!
Ježíšku, panáčku, já tě budu kolíbati,
Ježíšku, panáčku, já tě budu kolíbat!

3. A ty, Janku, na píšťalku,
dudli, dudli, dudli, dá!
Ježíšku, panáčku, já tě budu kolíbati,
Ježíšku, panáčku, já tě budu kolíbat!

4. A ty, Mikši, na housličky,
hudli, tidly, hudli, dá!
Ježíšku, panáčku, já tě budu kolíbati,
Ježíšku, panáčku, já tě budu kolíbat!


1. Narodil se Kristus Pán, veselme se,
z růže kvítek vykvet nám, radujme se.
Z života čistého, z rodu královského
nám, nám narodil se.

2. Jenž prorokován jest, veselme se,
ten na svět poslán jest, radujme se.
Z života čistého, z rodu královského
nám, nám narodil se.


1. Nesem vám noviny, poslouchejte,
z betlémské krajiny, pozor dejte.
Slyšte je pilně a neomylně,
slyšte je pilně a neomylně,
rozjímejte.

2. Synáčka zrodila čistá Panna,
v jesličky vložila Krista Pána.
Jej ovinula a zavinula,
jej ovinula a zavinula
plenčičkama.

3. K němužto andělé z nebe přišli
i také pastýři jsou se sešli.
Jeho vítali, jeho chválili,
jeho vítali, jeho chválili,
dary nesli.

4. Vítej nám, Ježíšku, z nebe daný,
který ses narodil z čisté Panny.
Pohlédni na nás a přijmi od nás,
pohlédni na nás a přijmi od nás


Tradiční vánoční zvyky vnáší do našich domovů to pravé vánoční kouzlo. K tradičním českým Vánocům patří také odlévání olova. Ještě na začátku minulého století se tento zvyk dodržoval v každé domácnosti. Z důvodu nedostatku olova během světových válek tento zvyk upadl. V posledních letech se však lití olova o vánočních svátcích opět vrací a stává se velmi oblíbenou tradicí.
Postup je jednoduchý. Jednotlivé kousky olova vložíme do naběračky s rukojetí. Naběračku pak ohříváme nad plamenem, dokud se vám olovo neroztaví. Když je olovo roztaveno, můžeme začít s odléváním. Roztavený kov opatrně lijeme do nádoby se studenou vodou. Po 5 minutách jsou odlitky obvykle ztuhlé,  můžeme si je vyndat z vody a začít věštit.

Několik základních výkladu významu odlitků:

Čáry
rovné - spokojený, poklidný život,
vlnité - nejasnosti, duševní zmatky
půlkruh - falešný přítel, zrada, rozchod s milovaným člověkem

Kruhy
jeden uzavřený- finanční zisk, dědictví, dar
kruhy dva - svatba
více dobře vyvedených kruhů - štěstí, blahobyt, hodně dětí
kruh porušený - zklamání, chatrné zdraví, neutěšená finanční situace
dva porušené kruhy - rozchod s milovaným člověkem, zrušení zásnub či svatby.

Ovály
pravidelný - sňatek z lásky
poškozený - láska s překážkami (výsledek záleží na chuti bojovat za své štěstí)

Čtverce
pravidelný - harmonický život
přerušovaný - cesta k úspěchu nebude snadná

Kříže
jeden kříž - smrt přítele, známého či příbuzného
mnoho křížů - smysl a nadání pro okultismus

Hvězdy - obecně znamenají vše dobré
Květiny - láska, rodinné štěstí
Stromy - dlouhá životní cesta
Keře - malý finanční zisk nebo dědictví s překážkami
Nádoba - bohatství nabudeš jen vlastní prací (čím větší nádoba, tím lepší vyhlídky)
Člověk - velká odpovědnost
Srdce - láska je branou poznání
Dvě srdce - najdeš milence

Speciální sady na vánoční lití olova je možné zakoupit taky v českých e-shopech. Souprava obsahuje vše, co bude potřebovat k lití olova. Sada je určena pro opakované použití.

Vánoční lití olova lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Zvonící stromek ryze české výroby je původní českou variantou celosvětově oblíbeného andělského zvonění. Počátky jeho výroby jsou datovány do 50. let minulého století do Frýdlantu v Čechách.Dnešní výroba je stejně jako v minulém století původní a sice ruční. Kompletní díly, práce a veškeré komponenty jsou ryze české výroby a českého původu. Jednotlivé kovodíly nesou punc z válcoven plechu ve Velkém Šenově. Tyto jsou ručně lisovány v Rožmitále pod Třemšínem, kde probíhá i veškerá nástrojařská práce.


Česká vánoční klasika nejklasičtější. Tři oříšky pro Popelku patří k našim Vánocům tak jako kapr a vanilkové rohlíčky. I když se v pohádce samotné Vánoce neobjevují. Nejblíž k Vánocúm ma pasáž když Popelka s princem spolu cválají po zasněžených pláních a zní pisníčka Kdepak ty ptáčku hnízdo máš. Hudbu k filmu napsal Karel Svoboda, hlavní píseň Kdepak ty ptáčku hnízdo máš zpívá Karel Gott a text napsal Jiří Štaidl. Zajímavostí je, že v německé verzi Tří oříšků pro Popelku se tato skladba Karla Svobody objevila pouze v instrumentální podobě, Gottův zpěv chyběl. Píseň byla natočena v květnu 1973 a v témže roce vydána na LP Karla Gotta Hudba není zlá.


Pokud potřebujete vytvořit vánoční dekorace Vašeho města, obchodu, firmy, rodinného domu nebo třeba zvýraznit interiér máme pro vás několik tipů na dekorace se svítícím efektem, který si můžete koupit v pohodlí z domova přes české internetové obchody.

Vánoční vesnice s osvětlením
Osvětlená vánoční vesnička s trafem pro vnitřní použití. Možnost jednoduchého nastavení různé intenzity světla.
Porovnat ceny dekorace v e-shopech >>


Svítící domeček Lillebo
LED příkon, 1,2W barva, multikolor materiál, akryl krytí.
Porovnat ceny dekorace v e-shopech >>Sněhové LED koule
Kvalitní plastové koule se čtyřmi vertikálními proužky vysoce svítivých LED diod. LEDky svítí efektem “běžícího světla” a proti ležící pruhy svítí v obráceném směru. Ledová modrá barva, baleno 5 ks.
Porovnat ceny dekorace v e-shopech >>Vánoční anděl
Světelná novinka roku 2014 v podobě vánočního anděla vysokého 122 cm.
Porovnat ceny dekorace v e-shopech >>Vánoční betlém je především symbolickým připomenutím narození Ježíše Krista. Základní a hlavní motiv betlému vytváří postava narozeného Ježíše, jeho matky Marie a jejího manžela Josefa. K tomuto schématu se podle možností a fantazie přidávají další biblické postavy a upravuje se prostředí. My jsme pro Vás připravili několik tipů na vánoční betlém, který si můžete koupit v pohodlí z domova přes české internetové obchody.

Pohyblivý betlém
Stavebnice staročeského pohyblivého betlému obsahuje 42 figurek, z toho 25 pohyblivých. Krabice, ve které betlém obdržíte, vytvoří po otevření nádherné kulisy zasněžené české krajiny s kostelíkem, jesličkami, vesnickými chalupami, návsí a zamrzlým rybníkem. Podle podrobného návodu smontujete ovládací mechnismus poháněný elektromotorkem, jemnými vlákny připojíte pohyblivé figurky, zapojíte osvětlení a po vložení tří tužkových baterií se spustí divadlo, ze kterého vaše děti nespustí oči.
Porovnat ceny betlému v e-shopech >>


Betlém Ježíšek

Tento překrásný betlém z přírodních materiálů a 10 figurek z polystyrenu okouzlí přes vánoční období každý pokoj.Při pohledu na do detailu vyrobený betlém a figurky objeví pozorovatel stále něco nového!

Porovnat ceny betlému v e-shopech >>


Lampa Betlém

Dřevěný betlém na 2 tužkové baterky (AA) vybaven 10 LED žárovkami, které budou hezky svítit. Krásná vánoční dekorace.

Rozměr: 46 x 25 cm.
Porovnat ceny betlému v e-shopech >>


Vánoční dekorace - Svícen na čajové svíčky Betlém

Překrásný stojánek pro 5 čajových svíček v skleněných mističkách.
Do detailu vyřezaný betlém z dřevotřísky ve 3 za sebou ležících rovinách vnese do pokoje vánoční atmosféru!
Skleněné mističky jsou vsazené do malých dřevěných rámečků, které jsou rozmístěny do tvaru pyramidy.
Porovnat ceny betlému v e-shopech >>


Lampa Jesličky ve hvězdě

Motiv jesliček a okrajové motivy jsou detailně vyřezané z dřevotřísky.
Lampa k zavěšení je vybavena 2 bateriemi AA a 10 světélky LED, jejichž jemný svit ozařuje motiv tří králů.

Porovnat ceny betlému v e-shopech >>


Pokud hledáte originální dáreček pro Vaše děti, máme pro Vás jeden tip – didaktická hračka Edův svět

Edův svět nabízí jedinečnou kombinaci mnoha interaktivních pomůcek pro procvičování dovedností typických pro děti ve věku od 3 do 5 let. Edův svět je ve formě plachty o rozměrech (90 x 120 cm), kterou je možné připevnit na zeď a použít jako dekorativní prvek, ale je možné jej také používat volně i bez upevnění. Jednoduchá skladnost i možnost praní činí z Edova světa velmi univerzální doplněk dětských pokojů, heren ve školkách nebo nemocničních zařízeních, ale také školních tříd či družin na prvním stupni základních škol.

Edův svět je zpracován ručně z certifikovaných netoxických materiálů a dětská hra se tak stává zcela bezpečnou jak pro samotné děti, tak pro jejich okolí.

Hračku můžete objednávat přímo u výrobce na stránce http://www.eduv-svet.cz, kde naleznete podrobné informace k výrobku.


Čekání na Vánoce můžete dětem usnadnit adventním kalendářem. Jak asi víte, jde o zvláštní druh kalendáře ukazující 24 dní spojených s křesťanskými Vánocemi a dobou adventu.  Rozšířená je papírová verze, ve které se nachází 24 políček vyplněných malou sladkostí, často čokoládou různého tvaru.
Pokud hledáte zajímavý adventní kalendář máme pro Vás několik víc nebo miň tradičních kalendářů:

Adventní kalendář Sněhuláci
Roztomilý textilní adventní kalendář se sněhuláky a 24 pytlíčky na malé překvapení při čekání na Ježíška.
Kalendář lze zavěsit na zeď.
Včetně dřevěné tyčky na zavěšení.
Adventní kalendář Sněhuláci lze pořídit v e-shopech, porovnat ceny můžete na Heuréce. 


Adventní věnec je jedním z hlavních symbolů blížících se Vánoc. Obvykle má podobu věnce ze jehličnatých větví ozdobeného 4 svícemi a slouží k symbolickému odpočítávání čtyř týdnů adventu. Každou adventní neděli se zapaluje další svíčka.
Adventní věnec si můžete vyrobit sami nebo ho můžete koupit hotový. V prodeji najdete širokou nabídku adventních věnců. My jsme pro Vás připravili pár tipů na hezké adventní věnce, která si můžete koupit v pohodlí z domova přes české internetové obchody.

Vánoční adventní věnec - bílý

Vrba je nabílená. Ozdobený mašlemi. Nalepené skořice, přírodní materiály i 4 stříbrné ozdůbky a filcové vločky. Bílé svíčky i držáčky.
Vánoční adventní věnec lze pořídit v e-shopech.
Porovnat ceny >>Návštěvy vánočního kamionu v českých a moravských městech se staly novodobou tradicí. Proto ani letošní rok nebude výjimkou a coca-cola kamion se opět vydá na cesty, aby vám přivezl radost a naladil vás na tu pravou sváteční atmosféru..
Coca-Cola navazuje dlouhodobou tradici a vydává se již po šestnácté na cestu po České republice. Vánoční kamion spolu se Santa Clausem v letošním roce navštíví 40 měst v době od 1. prosince do 22. prosince 2015.  Děti i dospělí se budou moci u kamionu vyfotit a prohlédnout si ho.


Stránky

Pokud máte zájem o spolupráci, chcete upozornit na zajímavý produkt nebo nabídku,
pak nás neváhejte kontaktovat emailem na info@stastneavesele.cz.

*****

 

Přihlásit se k odběru Šťastné a veselé Vánoce 2017 RSS