Tipy na dárky

U vánočních dárků pro nejmenší se dlouhodobě těší velké oblibě stavebnicový systém vyráběný dánskou rodinnou společnosti LEGO. Malé legové kostičky se těší oblibě u dětí a taky jejích rodičů už mnoho let. Při výběru vhodného typu stavebnice hrají samozřejmě svoji roli preference dítěte a taky jeho věk. Při výběru vhodného modelu však doporučujeme hledět nejen na věk doporučený výrobcem, ale samozřejmě také na zručnost a schopnosti dítěte.


Pokud chcete letos překvapit vaše blízké zajímavým vánočním dárkem přinášíme vám jeden tip na skutečně osobní dárek.  Nechte si ušít textilní panenku Selfie Cuddle podle vlastní fotografie. Výroba na zakázku umožňuje naprostou volnost v provedení. Jako podklad pro výrobu stačí zaslat několik fotografií, včetně detailů, které se mají na panence objevit – obličej, účes, oblíbené oblečení nebo doplňky.


Tradiční vánoční zvyky vnáší do našich domovů to pravé vánoční kouzlo. K tradičním českým Vánocům patří také odlévání olova. Ještě na začátku minulého století se tento zvyk dodržoval v každé domácnosti. Z důvodu nedostatku olova během světových válek tento zvyk upadl. V posledních letech se však lití olova o vánočních svátcích opět vrací a stává se velmi oblíbenou tradicí.
Postup je jednoduchý. Jednotlivé kousky olova vložíme do naběračky s rukojetí. Naběračku pak ohříváme nad plamenem, dokud se vám olovo neroztaví. Když je olovo roztaveno, můžeme začít s odléváním. Roztavený kov opatrně lijeme do nádoby se studenou vodou. Po 5 minutách jsou odlitky obvykle ztuhlé,  můžeme si je vyndat z vody a začít věštit.

Několik základních výkladu významu odlitků:

Čáry
rovné - spokojený, poklidný život,
vlnité - nejasnosti, duševní zmatky
půlkruh - falešný přítel, zrada, rozchod s milovaným člověkem

Kruhy
jeden uzavřený- finanční zisk, dědictví, dar
kruhy dva - svatba
více dobře vyvedených kruhů - štěstí, blahobyt, hodně dětí
kruh porušený - zklamání, chatrné zdraví, neutěšená finanční situace
dva porušené kruhy - rozchod s milovaným člověkem, zrušení zásnub či svatby.

Ovály
pravidelný - sňatek z lásky
poškozený - láska s překážkami (výsledek záleží na chuti bojovat za své štěstí)

Čtverce
pravidelný - harmonický život
přerušovaný - cesta k úspěchu nebude snadná

Kříže
jeden kříž - smrt přítele, známého či příbuzného
mnoho křížů - smysl a nadání pro okultismus

Hvězdy - obecně znamenají vše dobré
Květiny - láska, rodinné štěstí
Stromy - dlouhá životní cesta
Keře - malý finanční zisk nebo dědictví s překážkami
Nádoba - bohatství nabudeš jen vlastní prací (čím větší nádoba, tím lepší vyhlídky)
Člověk - velká odpovědnost
Srdce - láska je branou poznání
Dvě srdce - najdeš milence

Speciální sady na vánoční lití olova je možné zakoupit taky v českých e-shopech. Souprava obsahuje vše, co bude potřebovat k lití olova. Sada je určena pro opakované použití.

Vánoční lití olova lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Zvonící stromek ryze české výroby je původní českou variantou celosvětově oblíbeného andělského zvonění. Počátky jeho výroby jsou datovány do 50. let minulého století do Frýdlantu v Čechách.Dnešní výroba je stejně jako v minulém století původní a sice ruční. Kompletní díly, práce a veškeré komponenty jsou ryze české výroby a českého původu. Jednotlivé kovodíly nesou punc z válcoven plechu ve Velkém Šenově. Tyto jsou ručně lisovány v Rožmitále pod Třemšínem, kde probíhá i veškerá nástrojařská práce.


Pokud potřebujete vytvořit vánoční dekorace Vašeho města, obchodu, firmy, rodinného domu nebo třeba zvýraznit interiér máme pro vás několik tipů na dekorace se svítícím efektem, který si můžete koupit v pohodlí z domova přes české internetové obchody.

Vánoční vesnice s osvětlením
Osvětlená vánoční vesnička s trafem pro vnitřní použití. Možnost jednoduchého nastavení různé intenzity světla.
Porovnat ceny dekorace v e-shopech >>


Svítící domeček Lillebo
LED příkon, 1,2W barva, multikolor materiál, akryl krytí.
Porovnat ceny dekorace v e-shopech >>Sněhové LED koule
Kvalitní plastové koule se čtyřmi vertikálními proužky vysoce svítivých LED diod. LEDky svítí efektem “běžícího světla” a proti ležící pruhy svítí v obráceném směru. Ledová modrá barva, baleno 5 ks.
Porovnat ceny dekorace v e-shopech >>Vánoční anděl
Světelná novinka roku 2014 v podobě vánočního anděla vysokého 122 cm.
Porovnat ceny dekorace v e-shopech >>Vánoční betlém je především symbolickým připomenutím narození Ježíše Krista. Základní a hlavní motiv betlému vytváří postava narozeného Ježíše, jeho matky Marie a jejího manžela Josefa. K tomuto schématu se podle možností a fantazie přidávají další biblické postavy a upravuje se prostředí. My jsme pro Vás připravili několik tipů na vánoční betlém, který si můžete koupit v pohodlí z domova přes české internetové obchody.

Pohyblivý betlém
Stavebnice staročeského pohyblivého betlému obsahuje 42 figurek, z toho 25 pohyblivých. Krabice, ve které betlém obdržíte, vytvoří po otevření nádherné kulisy zasněžené české krajiny s kostelíkem, jesličkami, vesnickými chalupami, návsí a zamrzlým rybníkem. Podle podrobného návodu smontujete ovládací mechnismus poháněný elektromotorkem, jemnými vlákny připojíte pohyblivé figurky, zapojíte osvětlení a po vložení tří tužkových baterií se spustí divadlo, ze kterého vaše děti nespustí oči.
Porovnat ceny betlému v e-shopech >>


Betlém Ježíšek

Tento překrásný betlém z přírodních materiálů a 10 figurek z polystyrenu okouzlí přes vánoční období každý pokoj.Při pohledu na do detailu vyrobený betlém a figurky objeví pozorovatel stále něco nového!

Porovnat ceny betlému v e-shopech >>


Lampa Betlém

Dřevěný betlém na 2 tužkové baterky (AA) vybaven 10 LED žárovkami, které budou hezky svítit. Krásná vánoční dekorace.

Rozměr: 46 x 25 cm.
Porovnat ceny betlému v e-shopech >>


Vánoční dekorace - Svícen na čajové svíčky Betlém

Překrásný stojánek pro 5 čajových svíček v skleněných mističkách.
Do detailu vyřezaný betlém z dřevotřísky ve 3 za sebou ležících rovinách vnese do pokoje vánoční atmosféru!
Skleněné mističky jsou vsazené do malých dřevěných rámečků, které jsou rozmístěny do tvaru pyramidy.
Porovnat ceny betlému v e-shopech >>


Lampa Jesličky ve hvězdě

Motiv jesliček a okrajové motivy jsou detailně vyřezané z dřevotřísky.
Lampa k zavěšení je vybavena 2 bateriemi AA a 10 světélky LED, jejichž jemný svit ozařuje motiv tří králů.

Porovnat ceny betlému v e-shopech >>


Pokud hledáte originální dáreček pro Vaše děti, máme pro Vás jeden tip – didaktická hračka Edův svět

Edův svět nabízí jedinečnou kombinaci mnoha interaktivních pomůcek pro procvičování dovedností typických pro děti ve věku od 3 do 5 let. Edův svět je ve formě plachty o rozměrech (90 x 120 cm), kterou je možné připevnit na zeď a použít jako dekorativní prvek, ale je možné jej také používat volně i bez upevnění. Jednoduchá skladnost i možnost praní činí z Edova světa velmi univerzální doplněk dětských pokojů, heren ve školkách nebo nemocničních zařízeních, ale také školních tříd či družin na prvním stupni základních škol.

Edův svět je zpracován ručně z certifikovaných netoxických materiálů a dětská hra se tak stává zcela bezpečnou jak pro samotné děti, tak pro jejich okolí.

Hračku můžete objednávat přímo u výrobce na stránce http://www.eduv-svet.cz, kde naleznete podrobné informace k výrobku.


Čekání na Vánoce můžete dětem usnadnit adventním kalendářem. Jak asi víte, jde o zvláštní druh kalendáře ukazující 24 dní spojených s křesťanskými Vánocemi a dobou adventu.  Rozšířená je papírová verze, ve které se nachází 24 políček vyplněných malou sladkostí, často čokoládou různého tvaru.
Pokud hledáte zajímavý adventní kalendář máme pro Vás několik víc nebo miň tradičních kalendářů:

Adventní kalendář Sněhuláci
Roztomilý textilní adventní kalendář se sněhuláky a 24 pytlíčky na malé překvapení při čekání na Ježíška.
Kalendář lze zavěsit na zeď.
Včetně dřevěné tyčky na zavěšení.
Adventní kalendář Sněhuláci lze pořídit v e-shopech, porovnat ceny můžete na Heuréce. 


Adventní věnec je jedním z hlavních symbolů blížících se Vánoc. Obvykle má podobu věnce ze jehličnatých větví ozdobeného 4 svícemi a slouží k symbolickému odpočítávání čtyř týdnů adventu. Každou adventní neděli se zapaluje další svíčka.
Adventní věnec si můžete vyrobit sami nebo ho můžete koupit hotový. V prodeji najdete širokou nabídku adventních věnců. My jsme pro Vás připravili pár tipů na hezké adventní věnce, která si můžete koupit v pohodlí z domova přes české internetové obchody.

Vánoční adventní věnec - bílý

Vrba je nabílená. Ozdobený mašlemi. Nalepené skořice, přírodní materiály i 4 stříbrné ozdůbky a filcové vločky. Bílé svíčky i držáčky.
Vánoční adventní věnec lze pořídit v e-shopech.
Porovnat ceny >>Pro někoho šílený nápad, pro jiného běžná věc – rozhodnout se pro výběr letní dovolené již před Vánocemi. Pokud objednáte letní dovolenou jako dárek pro Vás a Vaši rodinu pod stromeček na Vánoce máte jednu jistotu – konečně někam pojedete!. Pokud se Vám tenhle nápad zamlouvá máme pro Vás jeden tip – využijte akci Chytrá záloha 2016, kde stačí uhradit nízkou zálohu v rozmezí 500 až 2000 Kč a letní dovolená je Vaše. Akci nabízí ověřená cestovní agentura Invia, která má v nabídce zájezdy od více než 300 českých a slovenských cestovních kanceláři.


Taky letos na vás v prodejnách Albert čeká Zlatá edice Disney s báječnými filmy na DVD. Zákazníci za nasbírané body získají až osm DVD ze Zlaté edice Disney. Body ve speciální vánoční kampani bude možné sbírat až do 16. prosince letošního roku.  V nabídce jsou pohádky:
- V Hlavě (k dostání od 18.11.),
- Auta,
- Letadla,
- Univerzita pro příšerky,
- Medvídek Pú,
- Zvonilka a piráti,
- Ledové království,
- Toy Story 2.: Příběh.

Za každých 200 Kč nákupu ve všech prodejnách Albert dostanete 1 bod. Za 10 bodů obdržíte jakékoli DVD dle svého výběru z uvedených titulů (dle aktuálních zásob na prodejně). Víc informací naleznete na http://disney.albert.cz/.


Vodafone ve vánoční kampani pro 2014 přizvukuje 95% pokrytí České republiky Turbo Internetem a nabízi neomezených dat zdarma. Zákazníci budou moci během dvou měsíců od 13. listopadu do 15. ledna zdarma vyzkoušet data nad rámec svého tarifního balíčku.
Tváři kampaně je krasobruslař Tomáš Verner, který zve zákazníky k volné jízdě. Výkony na ledu komentuje Michal Šíma, sportovní komentátor televizní stanice Eurosport. Hudební podkres tvoří píseň It’s time to cut down od skupiny Europe.


Vyhřívací bota je zajímavým a neokoukaným tipem na vánoční dárek pro ty, kteří mají stále studené nohy. Pro studené nohy je bota praktičtější, než je máčet v kyblíku. Nabízená bota Beurer FW 20 je vyrobená z příjemného materiálu, který lze prát.


Meteostanice jsou vhodným dárkem k Vánocům pro každého - hodí pro strýčky, babičky, dědečky i kamarády a známé. Informace o počasí sleduje každý z nás a někdy má člověk pocit, že informace, které se dozvídá z hlášení profesionálních meteorologů se liší od aktuální situace v jeho regionů. Meteostanice představují jednoduchý způsob jak informace porovnat. Je to tedy dárek, který neskončí v šuplíku a vaši blízcí jej budou mít neustále na očích.


Parfém patří mezi jeden z nejvíc oblíbených dárků, Hezká vůně udělá radost každé ženě. Na internetu je možné najít množství rad a průvodců, jak parfém vybírat. Můžete najít a nastudovat množství informací jak vybírat vůni dle barvy, rodokmenu, komponenty, osobnosti a podobně. Všechno jsou to zajímavé informace, které člověku rozšíří obzor, ale pro výběr nijak zásadně nepomůžou. Jednodušší cestou a také smysluplnější je snažit se získat informace přímo u osoby, které dárek kupujeme.
Překvapení v podobě úplně nové vůně je vždycky tak trochu loterií. Nejjednodušší cestou je nákup vůně, kterou již žena používá nebo někdy v minulosti použila a byla spokojena. Další cestou je vybrat si některou z oblíbených osvědčených vůni a nenápadně vysondovat jaký by měla úspěch.


Hodinky v dnešní době už nejsou pořizované jenom z ryze praktických účelů pro zjištění přesného času. Dnes už existuje množství jiných zařízení, který čas zobrazují a informace o přesném čase nás doprovází na každém kroku. Hodinky jsou dnes stále víc vnímaný jako zajímavý módní doplněk a indikátor vkusu. Na trhu je velké množství různých výrobců a zorientovat se v nabídce není nijak jednoduché. Proto pořizování hodinek jako dárek k Vánocům může být někdy opravdovou výzvou. Hodinky jsou ale pozorným dárkem, který ocení muži i ženy.


Většina z žen listuje s oblibou stránky módních časopisů, hltá nové kolekce, barvy, střihy, materiály a není proto často problém pro partnera problém zjistit co by se partnerce líbilo jako dárek pod stromeček. Bez čeho si nedovede představit život žádná žena, je kabelka. Možností je mnoho a všechno závisí od nároků a styly každé ženy. Samozřejmě nejlepší volbou pro výběr kabelky je zajít do kamenného obchodu a žena si řekne, která kabelka se ji libí. Tento způsob nákupu dárku má dvě nevýhody.


Obecně se říká, že kupovat k Vánocům technicky složitější dárek pro znalce v oboru není jednoduché a doporučuje se spíše využít dárkové poukázky nebo nenápadné konzultace s obdarovaným. Do této oblasti bychom asi mohli zařadit taky nákup dalekohledu dárku pro zkušeného astronoma. Pokud ale chcete koupit dárek jako dárek pro myslivce nebo turistu nemusíte se nákupu obávat. Na internetu najdete dostatečné množství informací, které Vám s nákupem pomůžou.


Obecně se říká, že kupovat k Vánocům technicky složitější dárek pro znalce v oboru není jednoduché a doporučuje se spíše využít dárkové poukázky nebo nenápadné konzultace s obdarovaným. Do této oblasti bychom asi mohli zařadit taky nákup dalekohledu dárku pro zkušeného astronoma. Pokud ale chcete koupit dárek pro astronoma začínajícího nebo jako dárek pro myslivce nebo turistu nemusíte se nákupu obávat. Na internetu najdete dostatečné množství informací, které Vám s nákupem pomůžou.


V době, kdy lidé nejčastěji vyhledávají překvapení pro své blízké a známé mezi regály hypermarketů, Vás možná napadlo přijít s něčím originálním. Co tak zkusit něco na co se jen tak nezapomene. Klasických dárku mají lidé spoustu, ale co tak připravit pro své blízké pod stromeček něco, co jim nikdo jen tak nevezme. Zážitky jsou něco co si člověk pamatuje celý život. Zážitkům, jejich prodeji a přípravě pro klienty se v ČR věnuje několik firem a nabízejí širokou škálu zážitků, na které jenom tak nezapomenete.


Pokud máte zájem o spolupráci, chcete upozornit na zajímavý produkt nebo nabídku,
pak nás neváhejte kontaktovat emailem na info@stastneavesele.cz.

*****

 

Přihlásit se k odběru RSS - Tipy na dárky