Tip na dárek pro běžecké nadšence - levné a spolehlivé chytré hodinky Garmin vívoActive 3

Sportovní chytré hodinky jsou hitem letošních Vánoc. Výběr není vůbec jednoduchý. Na trhu je k dispozici široká nabídka různých značek. Ceny začínají někdo kolem 400 Kč. Bohužel spolehlivost hodinek v této cenové kategorii je tristní a nemůžeme je pro pravidelné používaní doporučit.
Na druhé straně v prodeji jsou modely, kterých cena se pohybuje nad hranici 10 000 Kč. Top modelem pro všechny fanoušky značky Apple je nejnovější generace hodinek Apple Watch Series 5.  Na pohled vypadají hodinky velice dobře a spolehlivost je zaručena značkou Apple.Pro všechny, kteří hledají střední cestu a nedokážou se rozhodnout máme odzkoušený tip na chytré hodinky, které splňují všechny základní nároky na funkčnost a spolehlivost a jejich cena se pohybuje pod 5 000 Kč - Garmin vívoActive 3

Garmin vívoActive 3 jsou malé sportovní hodinky, které nabízejí 15 sportovních režimů. Využít je můžete při plavání v bazénu, lyžováni, chůzi nebo cvičení ve fitness centru. Dle recenzí majitelů jsou asi nejvíc oblíbené u rekreačních běžců.
Dají se používat na denní nošení, kde využijete funkci celodenního měření tepu přímo na zápěstí. Na základě naměřených hodnot hodinky monitorují míru stresu a dokážou identifikovat stresové situace. Ovládaní je dotykové na displeji, ale využit můžete taky klasické tlačítko, které je umístěno jako u klasických hodinek. V případě potřeby můžete displej otočit, tak aby tlačítko nepřekáželo. Hodinky mají integrované bezkontaktní platby. Pro používaní je bezplatně k dispozici tréninkový deník Garmin Connect a to v mobilní a webové verzi.
Garmin vívoActive 3 můžete propojit s vašim chytrým telefonem. Po připojení je možné využívat zobrazení příchozích volání a textových zpráv přímo v hodinkách. Hodinky dokáží také ovládat hudební přehrávač nebo ukázat předpověď počasí.
Problémem není ani nastavení přímo synchronizace s dalšími aplikacemi, jako je u běžců oblíbené aplikace Strava nebo Runtastic.

Garmin vívoActive 3 je starší verze hodinek. Na trhu je k dispozici taky nový model Garmin vívoActive 4.


Pro běžné používaní je však model Garmin vívoActive 3 dostačující a cenově dostupnější.

Pro doplnění ještě přehled TOP 10 chytrých hodinek podle Heuréky: