Vánoce 2019 - nejprodávanější stavebnice LEGO

,

U vánočních dárků pro nejmenší se dlouhodobě těší velké oblibě stavebnicový systém vyráběný dánskou rodinnou společnosti LEGO. Malé legové kostičky se těší oblibě u dětí a taky jejích rodičů už mnoho let. Při výběru vhodného typu stavebnice hrají samozřejmě svoji roli preference dítěte a taky jeho věk. Při výběru vhodného modelu však doporučujeme hledět nejen na věk doporučený výrobcem, ale samozřejmě také na zručnost a schopnosti dítěte.

Speciálně pro nejmenší děti – předškoláky – ve věku 1,5 – 5 let – je určena řada LEGO DUPLO. Kostky jsou dvakrát menší než standardní kostky a jsou tedy vhodné pro drobné ruce děti. Největší oblibě se těší vláčky a všechno kolem nich. Doporučujeme Lego Duplo - Parní vláček s elektromotorem a jednoduchým ovládáním.

Původně bylo LEGO spíš doménou kluků, ale poslední roky se snaží LEGO zaměřit svou pozornost taky na holky a připravuji speciální řadu pro holky, tzv. LEGO friends. Oblíbené jsou zvířátka, domečky nebo třeba pekárny. LEGO určené speciálně pro holky se pozná taky podle růžového boxu. Doporučujeme Lego Friends Dům přátelství - Městečko Heartlake ožívá díky pětici správných holek. Ty upravily starou požární stanici, kde teď společně se svými mazlíčky bydlí. Provozuji kutilství v řemeslné dílně, pořádijí párty na terase se skluzavkou, vyražejí na projížďku na kole nebo relaxují na horní terase s vířivkou.


Pro starší děti od 5 let jsou pak určeny řady jako je Lego City, nebo pro ještě o něco starší řady Technic, Creator nebo Star Wars. Tady jsou už léto oblíbenou klasikou hasičská nebo policejní stanice.

Novinkou pro rok 2019 jsou stavebnice z království Arendelle s úžasnými postavami z nového filmového trháku Ledové království 2. Premiéra Ledového království 2 je v plánu 21. listopadu 2019. Takže tato stavebnice na motivy Ledového království II představuje ideální vánoční dárek pro všechny filmové fanoušky.

V nabídce je možnost postavit si svou vlastní šperkovnici inspirovanou Elsiným zámkem.

Další stavebnice obsahuje povoz Elsy, do kterého lze posadit dvě minipanenky, s postrojem k zapřažení Svena, stáje s vodním korytem a ohništěm, krmelec a místo pro piknik.

Největší stavebnice řady Království Arendelle obsahuje minipanenky Elsy, Anny a Kristoffa a 3 LEGO figurky zvířat: kočky a 2 ptáčků. Třípatrový zámek má trůnní sál, ložnici a podkroví. Ve stavebnici dále najdeš stánek pekaře a stánek rybáře s malým dokem a loďkou s vesly. Doplňky zahrnují portrét a stojan, truhlu s pokladem, korunu, dalekohled, bustu s podstavcem, ptačí klec, lampu, dárkovou krabičku, dárek, rybu, kraba, chléb, zeleninu, smeták a meč.

A na závěr ještě slíbený přehled 10 TOP Lego produktů podle srovnávače Heuréka: