Vánoční projekt Ježíškova vnoučata je znovu tady

,

Cílem projektu Ježíškova vnoučata je zpříjemnit lidem v domovech pro seniory Vánoce. Český rozhlas po prvé akci zorganizoval v roce 2017 a podařilo se splnit přes 14 tisíc přání – od drobných dárků přes elektrické vozíky až po zážitky jako je výlet do divadla nebo rodného kraje. Dobrovolně se přidala řada známých osobností - Karel Gott, Eva Samková, Jiřina Bohdalová, Tomáš Klus, Lucie Bílá, Jiří Bartoška, Ewa Farna a další. Projekt pokračuje letos třetím ročníkem.

Jak být Ježíškovo vnouče?

Dárce vybere přání (dárek nebo zážitek), které seniorovi splní nebo poskytne, na webových stránkách www.jeziskovavnoucata.cz. Po kliknutí na tlačítko "chci věnovat"  dárce vyplní formulář, kde zadá svoje jméno, příjmení, telefonní číslo a platnou e-mailovou adresu. Potvrzení je dokončeno kliknutím na odkaz v ověřovacím e-mailu, který dárce dostane během pár vteřin na svoji adresu. Údaje z formuláře evidujeme v databázi a nejsou veřejně viditelné. Přístup k nim má pouze malý okruh organizátorů.

Po potvrzení přijde dárci e-mail s podrobnostmi. V té chvíli jsou údaje automaticky odeslány pověřenému pracovníkovi příslušného domova. Ten se mu bezprostředně telefonicky nebo přes e-mailovou adresu ozve, aby domluvil předání konkrétního daru nebo splnění přání. V tuto chvíli je takové přání rezervované.

Dárce má pak 7 dní na poslání nebo předání daru a 10 dní na splnění přání nebo na domluvu, kdy bude splněno. V případě, že byl dar doručen, přání splněno nebo přesně domluven termín jeho splnění, označí pracovník domova tuto skutečnost v databázi a přání se přesune do kategorie splněných. Poté dárci přijde poslední e-mail s poděkováním a odkazem na facebook, kde může své přání sdílet a inspirovat své přátele. Pokud k předání daru nebo splnění přání v termínu nedojde, je přání nebo dar znovu v databázi označen jako volný.

Dárce se zavazuje, že dárek, který chce darovat, je nový a nepoužitý.

Možnost předání přání:

Poštou
Osobně (po domluvě s domovem) 

 

 

,