31. ročník Adventních koncertů České televize

Adventní koncerty České televize pomáhají potřebným už 31 let. I v letošním předvánočním čase podpoří veřejná sbírka čtyři neziskové organizace.
S představením jejich činnosti pomohou osobnosti známé z obrazovky ČT Pavel Karas, Daniel Stach, Jana Peroutková a Barbora Černošková.
Diváky letošním ročníkem provede tradiční moderátorská dvojice Ester Janečková a Jan Potměšil. V jednotlivých nedělních podvečerech vystoupí mimo jiné Iva Bittová, Petr Bende, Čechomor a sbor Cancioneta Praga.

Které organizace mohou diváci v letošním roce podpořit? První je Domov sv. Anežky z Týna nad Vltavou, který zaměstnává dospělé osoby s mentálním a kombinovaným postižením. Druhou podpořenou je Hospic sv. Jiří, poskytující mobilní hospicovou péči v Karlovarském a Plzeňském kraji. Třetí koncert bude věnovaný táborské Kaňce, provozující osobní asistenci, denní stacionář a ranou péči pro zdravotně a kombinovaně postižené děti. Závěrečný koncert představí Mezinárodní vězeňské společenství, pomáhající dětem odsouzených rodičů.
I letos mají diváci možnost přispět více způsoby – na transparentní účet Adventních koncertů ČT (692 692 692 / 0800), zasláním dárcovské DMS (ve tvaru DMS ADVENT 30, DMS ADVENT 60, DMS ADVENT 90), darem online na portálu www.darujspravne.cz nebo v průběhu jednotlivých přenosů prostřednictvím call centra.
Od svého vzniku pomohla sbírka Adventních koncertů ČT 124 neziskovým organizacím a rozdělila přes 235 milionů korun.

Koncerty odvysílá ČT1 vždy od 17:30 v následujících termínech:
28. 11. 2021, Břevnovský klášter – Tereziánský sál, Domov sv. Anežky, o.p.s., Týn nad Vltavou
5. 12. 2021, Loreta, Hospic sv. Jiří, o.p.s., Cheb
12. 12. 2021, Vyšehrad, Kaňka, o.p.s., Tábor
19. 12. 2021, Strahovský klášter, Mezinárodní vězeňské společenství, z.s., Praha

Zdroj: 
https://www.ceskatelevize.cz/