ČT

Štědrovečerní pohádka České televize 2023: Klíč svatého Petra

Příběh o jedné krádeži, do princezny zamilovaném vodníkovi a protřelé dvojici kancléřů je námětem nové vánoční pohádky České televize, kterou natočil režisér Karel Janák. Pohádka se natáčela na zámku Sychrov, hradě Zvíkov, městské památkové rezervaci ve Slavonicích a ateliérech na Kavčích horách. Pětadvacetidenní natáčení skončilo první červencový týden. Premiéru bude mít pohádka podle scénáře Petra Hudského v letošním vánočním programu.

Štědrovečerní pohádka České televize 2022: Tajemství staré bambitky 2

Štědrovečerní pohádka Tajemství staré bambitky 2 volně navazuje na děj prvního dílu úspěšné stejnojmenné televizní pohádky. Pokračování představí kromě známých hrdinů i jednu novou postavu.

Příběh napraveného loupežníka Karaby, jeho odvážné dcery Aničky, trochu nešikovného prince Jakuba a dalších postav opustili tvůrci ve chvíli, kdy každá pohádka končí. Zlo bylo potrestáno, dobro zvítězilo a s ním i láska Aničky a Jakuba. A po letech…

Vánoční pohádka České televize 2022: Krakonošovo tajemství

Režisér Peter Bebjak natočil novou vánoční pohádku České televize Krakonošovo tajemství. Jednička České televize jej uvede na 1. svátek vánoční. „Náš příběh má všechny atributy současné, atraktivní a žánrově rozmanité pohádky. Vánoce a pohádky od sebe nelze oddělit. Patří k tomu, co si lidé vytvořili a přidali k vánočním svátkům. Jsou spolu, jsou doma u jednoho stolu, a kromě toho pak u pohádky sdílejí příběh i emoce, o kterých si mohou povídat. A to je pro atmosféru Vánoc také důležité,“ říká režisér pohádky Peter Bebjak.

Adventní kalendář České televize 2021

Česká televize spustí ve středu 1. prosince 2021 svůj interaktivní Adventní kalendář, který návštěvníky provede den po dni předvánoční dobou, vánočními tradicemi a poeticky naladí na nejočekávanější svátky roku. Na virtuální kalendář plný her a rozmanitých aktivit se už tradičně těší nejen děti, ale také jejich rodiče, prarodiče a učitelé. Čekání na Ježíška si s Adventním kalendářem České televize krátí každoročně statisíce uživatelů.

Filmové Vánoce na ČT2 - Vinnetou, detektivky Agathy Christie, francouzské komedie i filmy s Mr. Beanem

Snímek Největší příběh všech dob přináší ucelený příběh Ježíše Krista, který věrně vychází z evangelií podle Matouše, Marka a Lukáše. Jako Ježíš Nazaretský se ve své první anglicky mluvené roli představil slavný Max von Sydow. Svým zdrženlivým hereckým projevem dokázal působivě vyjádřit Ježíšovo milosrdenství a hlubokou víru. Život jedné z nejvýznamnějších postav kulturních dějin lidstva vypráví i italsko-britská čtyřdílná série Ježíš Nazaretský z roku 1977.
Vinnetou, detektivky Agathy Christie, francouzské komedie i filmy s Mr. Beanem

31. ročník Adventních koncertů České televize

Adventní koncerty České televize pomáhají potřebným už 31 let. I v letošním předvánočním čase podpoří veřejná sbírka čtyři neziskové organizace.
S představením jejich činnosti pomohou osobnosti známé z obrazovky ČT Pavel Karas, Daniel Stach, Jana Peroutková a Barbora Černošková.
Diváky letošním ročníkem provede tradiční moderátorská dvojice Ester Janečková a Jan Potměšil. V jednotlivých nedělních podvečerech vystoupí mimo jiné Iva Bittová, Petr Bende, Čechomor a sbor Cancioneta Praga.

Přihlásit se k odběru RSS - ČT