ČT

,

Adventní kalendář České televize 2021

Česká televize spustí ve středu 1. prosince 2021 svůj interaktivní Adventní kalendář, který návštěvníky provede den po dni předvánoční dobou, vánočními tradicemi a poeticky naladí na nejočekávanější svátky roku. Na virtuální kalendář plný her a rozmanitých aktivit se už tradičně těší nejen děti, ale také jejich rodiče, prarodiče a učitelé. Čekání na Ježíška si s Adventním kalendářem České televize krátí každoročně statisíce uživatelů.

Filmové Vánoce na ČT2 - Vinnetou, detektivky Agathy Christie, francouzské komedie i filmy s Mr. Beanem

Snímek Největší příběh všech dob přináší ucelený příběh Ježíše Krista, který věrně vychází z evangelií podle Matouše, Marka a Lukáše. Jako Ježíš Nazaretský se ve své první anglicky mluvené roli představil slavný Max von Sydow. Svým zdrženlivým hereckým projevem dokázal působivě vyjádřit Ježíšovo milosrdenství a hlubokou víru. Život jedné z nejvýznamnějších postav kulturních dějin lidstva vypráví i italsko-britská čtyřdílná série Ježíš Nazaretský z roku 1977.
Vinnetou, detektivky Agathy Christie, francouzské komedie i filmy s Mr. Beanem

31. ročník Adventních koncertů České televize

Adventní koncerty České televize pomáhají potřebným už 31 let. I v letošním předvánočním čase podpoří veřejná sbírka čtyři neziskové organizace.
S představením jejich činnosti pomohou osobnosti známé z obrazovky ČT Pavel Karas, Daniel Stach, Jana Peroutková a Barbora Černošková.
Diváky letošním ročníkem provede tradiční moderátorská dvojice Ester Janečková a Jan Potměšil. V jednotlivých nedělních podvečerech vystoupí mimo jiné Iva Bittová, Petr Bende, Čechomor a sbor Cancioneta Praga.

Přihlásit se k odběru RSS - ČT