Advent

Adventní kalendář České televize 2021

Česká televize spustí ve středu 1. prosince 2021 svůj interaktivní Adventní kalendář, který návštěvníky provede den po dni předvánoční dobou, vánočními tradicemi a poeticky naladí na nejočekávanější svátky roku. Na virtuální kalendář plný her a rozmanitých aktivit se už tradičně těší nejen děti, ale také jejich rodiče, prarodiče a učitelé. Čekání na Ježíška si s Adventním kalendářem České televize krátí každoročně statisíce uživatelů.

Filmové Vánoce na ČT2 - Vinnetou, detektivky Agathy Christie, francouzské komedie i filmy s Mr. Beanem

Snímek Největší příběh všech dob přináší ucelený příběh Ježíše Krista, který věrně vychází z evangelií podle Matouše, Marka a Lukáše. Jako Ježíš Nazaretský se ve své první anglicky mluvené roli představil slavný Max von Sydow. Svým zdrženlivým hereckým projevem dokázal působivě vyjádřit Ježíšovo milosrdenství a hlubokou víru. Život jedné z nejvýznamnějších postav kulturních dějin lidstva vypráví i italsko-britská čtyřdílná série Ježíš Nazaretský z roku 1977.
Vinnetou, detektivky Agathy Christie, francouzské komedie i filmy s Mr. Beanem

31. ročník Adventních koncertů České televize

Adventní koncerty České televize pomáhají potřebným už 31 let. I v letošním předvánočním čase podpoří veřejná sbírka čtyři neziskové organizace.
S představením jejich činnosti pomohou osobnosti známé z obrazovky ČT Pavel Karas, Daniel Stach, Jana Peroutková a Barbora Černošková.
Diváky letošním ročníkem provede tradiční moderátorská dvojice Ester Janečková a Jan Potměšil. V jednotlivých nedělních podvečerech vystoupí mimo jiné Iva Bittová, Petr Bende, Čechomor a sbor Cancioneta Praga.

Moderní adventní kalendáře s hračkami Lego - přehled novinek pro rok 2021

Adventní kalendář nemusíte být jenom obrázky s otevíracími okénky naplněnými kouskem čokolády nebo jinou sladkostí. Velkou oblibu si získávají taky moderní adventní kalendáře, která začali na trh dodávat renomovaní výrobci hraček jako je Lego. Výhodou těchto kalendářů je, že doba životnosti není přímo odvozena od rychlosti konzumace čokolády v okénkách, ale děti se můžou k hračkám vrátit taky po skončení Vánoc. V krátkém přehledu představíme novinky pro rok 2021, které určitě zkrátí Vašim dětem čekání na Vánoce.

Přihlásit se k odběru RSS - Advent