Adventní kalendář České televize 2021

Česká televize spustí ve středu 1. prosince 2021 svůj interaktivní Adventní kalendář, který návštěvníky provede den po dni předvánoční dobou, vánočními tradicemi a poeticky naladí na nejočekávanější svátky roku. Na virtuální kalendář plný her a rozmanitých aktivit se už tradičně těší nejen děti, ale také jejich rodiče, prarodiče a učitelé. Čekání na Ježíška si s Adventním kalendářem České televize krátí každoročně statisíce uživatelů.

Výtvarné podoby kalendáře se jako každým rokem ujala výtvarnice Lucie Lomová. Tentokrát se s její ilustrací přeneseme na zasněžené vánoční trhy na nádvoří středověkého hradu. Adventní tradiční atmosféru podtrhují návštěvníci trhů, kteří vtipnými komentáři oživují celý obraz.
„Po celý advent, od prvního prosince až do ježíška, čeká denně v kalendáři jedno překvapení – hra, kvíz, pohádka nebo třeba virtuální posílání vánočních přání,“ přibližuje internetový projekt kreativní producentka Centra dramaturgie nových médií Štěpánka Sunková a dodává: „Děti tak mohou například pomoci zajíci Zetovi ve vánočním pokračování úspěšné hry SuperZet sehnat dohromady všechna zakutálená vlněná klubíčka na zimní svetry pro Špunty, zazpívat si koledy anebo poprosit maminky či babičky, aby jim podle videonávodu pomohly uháčkovat vlastního Zeta jako mazlíčka do postýlky! Vybrané hry budou opět soutěžní, a tak děti budou moci hrát o speciální edici čokoládiček s motivem letošního kalendáře.“

Jako každý rok vzniká také speciální stránka oblíbených vánočních her z předchozích ročníků. Chybět nebudou ani stálé rubriky adventního kalendáře, mezi které patří oblíbený adventní komiks o Ježíškovi, přehrávač vánočních písniček a skladeb napříč žánry, vánoční televize nabízející výběr dětských pořadů s adventní a vánoční tematikou, tradičník připomínající textem i překrásnými ilustracemi Lucie Lomové vánoční zvyky a interaktivní galerie výtvarných děl na téma adventu a vánoc.

Adventní kalendář se na adrese www.decko.cz/advent otevře ve středu 1. prosince 2021 a přístupný bude až do 31. ledna 2022. Soutěže o ceny poběží od začátku prosince až do Tří králů, tedy do 6. ledna 2022.

Zdroj: 
https://www.ceskatelevize.cz/