Filmové Vánoce na ČT2 - Vinnetou, detektivky Agathy Christie, francouzské komedie i filmy s Mr. Beanem

Snímek Největší příběh všech dob přináší ucelený příběh Ježíše Krista, který věrně vychází z evangelií podle Matouše, Marka a Lukáše. Jako Ježíš Nazaretský se ve své první anglicky mluvené roli představil slavný Max von Sydow. Svým zdrženlivým hereckým projevem dokázal působivě vyjádřit Ježíšovo milosrdenství a hlubokou víru. Život jedné z nejvýznamnějších postav kulturních dějin lidstva vypráví i italsko-britská čtyřdílná série Ježíš Nazaretský z roku 1977.
Vinnetou, detektivky Agathy Christie, francouzské komedie i filmy s Mr. Beanem
V programu však mají místo i věci, které jsou tou ideální vánoční kulisou. Diváci se tak mohou těšit na sérii o nejslavnějším indiánovi všech dob. Vinnetou a Old Shatterhand budou bojovat za mír hned ve čtyřech nejznámějších filmech natočených na motivy knih Karla Maye. Další známou klasiku představuje snímek Někdo to rád horké s Marylin Monroe. Diváci se mohou těšit hned na několik filmů s Jean-Paul Belmondem, třeba včetně Muže z Acapulca či Velkého šéfa.
Správné Vánoce by to však nebyly bez komedií Prázdniny v Římě nebo Velký blondýn s černou botou a Návrat velkého blondýna. Gérard Depardieu zase exceluje ve filmech Otec a otec nebo Uprchlíci. Napětí zase diváci prožijí u čtyř filmů na motivy Agathy Christie, mezi nimiž nebude chybět ani Smrt na Nilu a Vražda v Orient Expresu. A zasmát se mohou u příběhů s nešikou Mr. Beanem v podání skvělého Rowana Atkinsona.

Zdroj: 
https://www.ceskatelevize.cz/