vánoční pohádka

Štědrovečerní pohádka České televize 2023: Klíč svatého Petra

Příběh o jedné krádeži, do princezny zamilovaném vodníkovi a protřelé dvojici kancléřů je námětem nové vánoční pohádky České televize, kterou natočil režisér Karel Janák. Pohádka se natáčela na zámku Sychrov, hradě Zvíkov, městské památkové rezervaci ve Slavonicích a ateliérech na Kavčích horách. Pětadvacetidenní natáčení skončilo první červencový týden. Premiéru bude mít pohádka podle scénáře Petra Hudského v letošním vánočním programu.

Štědrovečerní pohádka České televize 2022: Tajemství staré bambitky 2

Štědrovečerní pohádka Tajemství staré bambitky 2 volně navazuje na děj prvního dílu úspěšné stejnojmenné televizní pohádky. Pokračování představí kromě známých hrdinů i jednu novou postavu.

Příběh napraveného loupežníka Karaby, jeho odvážné dcery Aničky, trochu nešikovného prince Jakuba a dalších postav opustili tvůrci ve chvíli, kdy každá pohádka končí. Zlo bylo potrestáno, dobro zvítězilo a s ním i láska Aničky a Jakuba. A po letech…

Tip na vánoční film: Do kin míří pohádka Jana Budaře - Princ Mamánek

Pohádka Jana Budaře o princi, který musel dospět v krále. Tak dlouho si rozmazlený princ žil jako mamánek na zámku, až ho jeho otec moudrý král vyslal do světa na zkušenou. Velkou pozornost vzbudilo obsazení přespříliš pečující maminky prince Ludvíka. Po téměř třiceti letech se v roli královny vrátí na plátna představitelka legendární Arabely Jana Nagyová.

Vánoční pohádka České televize 2022: Krakonošovo tajemství

Režisér Peter Bebjak natočil novou vánoční pohádku České televize Krakonošovo tajemství. Jednička České televize jej uvede na 1. svátek vánoční. „Náš příběh má všechny atributy současné, atraktivní a žánrově rozmanité pohádky. Vánoce a pohádky od sebe nelze oddělit. Patří k tomu, co si lidé vytvořili a přidali k vánočním svátkům. Jsou spolu, jsou doma u jednoho stolu, a kromě toho pak u pohádky sdílejí příběh i emoce, o kterých si mohou povídat. A to je pro atmosféru Vánoc také důležité,“ říká režisér pohádky Peter Bebjak.

Vánoce na Déčku - premiéry nejlepších animovaných filmů

Jako každý rok doplňuje dětská stanice vánoční nabídku České televize převážně animovanými tituly. Letos ukáže, jak slaví Vánoce známé animované postavy – Šmoulové, Medvídek Paddington, Ovečka Shaun, zvířátka z Madagaskaru, Kung Fu Panda, cvičení draci a také Pat s Matem.
Již tradičně mohou děti na Štědrý večer rozbalovat dárečky za zvuku České mše vánoční s Ladovými obrázky. Na vánoční atmosféru naladí každé ráno vánoční díly Večerníčku a krásné koledy od Venduly Chalánkové ve Zpívejte s námi.

Přihlásit se k odběru RSS - vánoční pohádka