Štědrovečerní pohádka České televize 2006 - Anděl Páně

Filmová pohádková komedie Anděl Páně režiséra Jiřího Stracha byla v premiéře odvysílána jako štědrovečerní pohádka České televize 24. prosince 2006.
Je časné ráno v předvečer Štědrého dne a celé nebe se chystá na velkolepé oslavy Ježíškových narozenin. Panna Marie se svatou Veronikou pečou hory cukroví, tři králové chystají dort a sbor andílků nacvičuje koledy. Jen jeden anděl jako by tu byl navíc a jako by se každému jen pletl pod nohy – Petronel, paličatý nešika a přetrhdílo. Na co sáhne, to zkazí, ale přitom nikdy nepřizná svoji chybu. Zakrátko si proti sobě poštve všechny svaté.
Jediný, kdo má s Petronelem ještě trpělivost, je sám Pán Bůh, ale i toho Petronel nakonec urazí. Za trest je poslán na pozemský svět, aby napravil jediného hříšníka, jinak na Štědrý den skončí jako padlý anděl v pekle. Vyděšený Petronel, proměněný v žebráka, odchází mezi smrtelníky, o jejichž životě nemá ani potuchy. Průvodcem je mu poťouchlý čert Uriáš, který se náramně dobře baví na Petronelův účet. Petronel bloudí zasněženým krajem a pokouší se najít si svého hříšníka, kterému by napravil hlavu. Nemá však nejmenší ponětí o lidských přáních, touhách, starostech a láskách.

Zdroj: 
https://www.ceskatelevize.cz/