Krabice od bot 2021 - největší sbírky vánočních dárků v ČR se uskuteční taky letos

Diakonie, jeden z nevýznamnějších poskytovatelů sociálních služeb, připravuje již 11. ročník Krabice od bot, největší sbírky vánočních dárků v ČR. Od 22. 11. do 5. 12 mohou rodiče s dětmi přinášet dárky pro děti z chudších rodin na 140 sběrných míst po celé zemi. Dárky ze sběrných míst Krabice od bot tak vedle azylových domů, ubytoven nebo nízkoprahových klubů pro děti a mládež putují i k rodinám v podobných situacích.
Krabice od bot každoročně roste – do sbírky dárků se zapojuje obrovské množství lidí. Ve sběrných místech operují stovky dobrovolníků, angažují se stovky škol i desítky firem od malých rodinných až po velké nadnárodní korporace. S rozdáváním dárků v regionech pomáhá na 300 různých organizací. A značný je také zájem veřejnosti.
A na nápor se připravují i na více než stovce sběrných míst po celé zemi, právě jim totiž nastává každoroční čtrnáctidenní maraton. Na největším sběrném místě letos očekávají až 6 tisíc dárků.

Jak darovat krabici od bot?
1. Vyber si, které sběrné místo máš nejblíž a jak staré dítě chceš obdarovat. Dárek si u sběrného místa rezervuj. 
2. Zabal pěkné dárky, které by i tobě udělaly radost, do krabice od bot a napiš na ni věk a pohlaví dítěte, pro které je určená.
3. Do krabice se hodí hračky, školní a výtvarné potřeby, kosmetika a doplňky, vše v bezvadném stavu. Tipy na dárky najdeš tady a můžeš se s námi také poradit na Messengeru.
4. Dárek odnes na vybrané sběrné místo. Postaráme se, aby se tvoje krabice dostala k dítěti z chudé rodiny.
5. Pokud nevíš, co do krabice, nebo nestíháš dárek připravit, můžeš poslat Krabici online.

Jak se moje krabice dostane k dítěti?
Sběrná místa provozují prověření dobrovolníci ve svém volném čase a bez nároku na odměnu. Každé sběrné místo předem zjišťuje potřeby dětí ve svém okolí: domlouvá se s úřady, azylovými domy, nízkoprahovými centry, terénními pracovníky nebo školami a zjišťuje počet potřebných dětí a jejich věk a pohlaví. Pro tyto děti pak dárky sbírá za pomoci rezervačního systému na webu Krabice od bot, kde dárci uvidí, kolik dětí jakého věku a pohlaví je ještě potřeba obdarovat. Snažíme se, aby se co nejvíce dárků vybralo v regionu, kde se nasbírají.

Dárky, pro které nenajdeme příjemce v regionech, se každý rok rozdávají v sociálně vyloučených lokalitách na Ústecku, na západě Čech a na Slovensku za pomoci spolupracovníků dobře znalých místních poměrů. Naše akce má za cíl potěšit co nejvíc dětí žijících v tíživé sociální situaci. Neděláme mezi nimi rozdíly na základě barvy pleti, národnosti či jiných „odlišností“.

Zdroj: 
https://www.krabiceodbot.cz/