Ostrava hledá vánoční strom pro Masarykovo náměstí

Po loňském roce, kdy se na centrální náměstí v Ostravě vrátil živý vánoční strom, chce dát letos realizátor akce veřejnosti možnost jehličnatý strom jako symbol Vánoc v Ostravě darovat.“Během roku se na nás obrátilo několik lidí, kterým na jejich pozemku vzrostlý strom překáží, ale nechtějí jej skácet bez dalšího užitku. Napadlo nás tedy přijít s výzvou k darování a budeme velice rádi, když se nám pro Ostravu povede najít strom, který bude mít svůj příběh,“ říká Jan Šumbera, jednatel Černé louky, s. r. o.,jež je i letos realizátorem Ostravských Vánoc. Případné skácení a převoz stromu pak zajistí Ostravské městské lesy, které disponují nezbytným technickým vybavením. Veřejnost se může v případě zájmu o darování stromu obracet přímo na realizátora akce prostřednictvím kontaktů uvedených na webových stránkách www.ostravskevanoce.cz. „Pro rychlejší jednání je pak vhodné zaslat na e‑mail ostravskevanoce@cerna‑louka.cz informace o konkrétním stromě, tedy zejména o jaký druh se jedná, odhadovanou výšku a lokalitu, v níž se strom nachází,“ doplňuje Šumbera.

Chcete, aby právě Váš strom ozdobil Masarykovo náměstí v Ostravě a stal se tak symbolem Ostravských Vánoc 2022? Pak pošlete jeho fotografii a základní informace o stromě

Požadované informace:

lokalita, v jaké se strom nachází (příp. včetně zaslání GPS souřadnic)
odhadovaná výška stromu
druh stromu
fotografie konkrétního stromu

Pokud máte možnost a chtěli byste Ostravě darovat vzrostlý jehličnatý strom, neváhejte a kontaktujte realizátora akce na email ostravskevanoce@cerna-louka.cz.

Zdroj: 
https://www.ostravskevanoce.cz/