Vánoce 2021 - nejprodávanější stavebnice LEGO

U vánočních dárků pro nejmenší se dlouhodobě těší velké oblibě stavebnicový systém vyráběný dánskou rodinnou společnosti LEGO. Malé legové kostičky se těší oblibě u dětí a taky jejích rodičů už mnoho let. Při výběru vhodného typu stavebnice hrají samozřejmě svoji roli preference dítěte a taky jeho věk. Při výběru vhodného modelu však doporučujeme hledět nejen na věk doporučený výrobcem, ale samozřejmě také na zručnost a schopnosti dítěte.

Speciálně pro nejmenší děti – předškoláky – ve věku 1,5 – 5 let – je určena řada LEGO DUPLO. Kostky jsou dvakrát menší než standardní kostky a jsou tedy vhodné pro drobné ruce děti. Největší oblibě se těší vláčky a všechno kolem nich. Doporučujeme Lego Duplo - Parní vláček s elektromotorem a jednoduchým ovládáním.

Původně bylo LEGO spíš doménou kluků, ale poslední roky se snaží LEGO zaměřit svou pozornost taky na holky a připravuji speciální řadu pro holky, tzv. LEGO friends. Oblíbené jsou zvířátka, domečky nebo třeba pekárny. LEGO určené speciálně pro holky se pozná taky podle růžového boxu. Doporučujeme Lego Friends Dům přátelství - Městečko Heartlake ožívá díky pětici správných holek. Ty upravily starou požární stanici, kde teď společně se svými mazlíčky bydlí. Provozuji kutilství v řemeslné dílně, pořádijí párty na terase se skluzavkou, vyražejí na projížďku na kole nebo relaxují na horní terase s vířivkou.


Pro starší děti od 5 let jsou pak určeny řady jako je Lego City, nebo pro ještě o něco starší řady Technic, Creator nebo Star Wars. Tady jsou už léto oblíbenou klasikou hasičská nebo policejní stanice.

A na závěr ještě slíbený přehled 10 TOP Lego produktů podle srovnávače Heuréka: