Vánoce v Hranicích budou letos v modré

Vánoce v Hranicích budou letos v modré. Uskuteční se od 3. do 24. prosince 2021 na Masarykově náměstí vždy od 10:00 hodin . Vše odstartuje tradičním rozsvícením vánočního stromu. 

5.–29. 12. KLUZIŠTĚ NA NÁMĚSTÍ

28. 11. AŽ 29. 12. HALOUZKŮV BETLÉM A JEŽÍŠKOVA POŠTA

Od první adventní neděle, 28. listopadu, bude na Masarykově náměstí navozovat vánoční atmosféru Halouzkův betlém, který bude letos rozsáhlejší než v loňském roce. Autorem betlému je řezbář Jiří Halouzka, který je také tvůrcem a majitelem největšího betlému na světě. Ten je k vidění v jeho dřevěné Pradědově galerii v Jiříkově u Rýmařova. Letošní novinkou bude Ježíškova pošta, určená na přání dětí i dospělých.

5. 12. AŽ 29. 12. ZABRUSLÍME SI

Na Masarykově náměstí v Hranicích se bude v prosinci bruslit. Instalováno tam bude umělé polymerové kluziště o rozměrech 10 × 20 metrů. Zabruslit si můžete od 5. do 29. prosince, a to denně od 10 do 20 hodin. Výjimkou bude Štědrý den, kdy bude kluziště otevřeno jen od 10 do 13 hodin. V pondělí 30. prosince pak bude kluziště demontováno, aby uvolnilo místo silvestrovským oslavám. Kluziště je určeno pro širokou veřejnost, a to zdarma. Bude u něj také půjčovna bruslí a jejich broušení. Půjčovné za brusle bude zpoplatněno.

3. 12. PÁTEK – ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU

Vánoční trhy v Hranicích začnou v pátek 3. prosince a potrvají do úterý 21. prosince. Na náměstí se v 17 hodin slavnostně rozsvítí vánoční strom. Atmosféru navodí rozsáhlý Halouzkův betlém, Ježíškova pošta, zvonička, vánoční stromky v horním a dolním podloubí, které tradičně zdobí školy, spolky a organizace z Hranic. Děti se mohou těšit na kolotoč nebo živá zvířátka, dospělí na vánoční program a na punče.

Stánkaři nabídnou nejrůznější druhy punčů, pochoutky jako sýry, čabajky, frgály a jiné dobroty. Nakoupit můžete baňky, dřevěné hračky, formičky, perníčky, svíčky a spoustu dalšího vánočního zboží.

KDYŽ ZASVÍTÍ VÁNOČNÍ STROM…

16:00–19:30 Živá zvířata pro radost dětem a vánoční dílny pro tvořivé budou k dispozici po celou dobu odpoledního programu.

16:30 Andělská kapela. Andělé na chůdách vystoupí se svým hudebním programem pod pódiem. Jsou dost vysocí, a tak na ně bude vidět.

17:00 Slavnostní rozsvícení vánočního stromu. Víte, že první vánoční stromeček v Česku nechal ozdobit před svým domem ředitel Stavovského divadla Johann Carl Liebich v Praze v roce 1812? Znal tuto tradici ze své rodné Mohuče a chtěl vzpomínkou na dětství potěšit své české přátele.

17:00 Olga Lounová s kapelou. „Já miluju Vánoce, ty český Vánoce,“ zpívá zpěvačka a herečka Olga Lounová, která v pátek 3. prosince zahájí v Hranicích vánoční trhy a rozsvítí vánoční strom.

18:30 Houslový virtuos Jiří Erlebach. Diváci se mohou těšit na jeho excelentní vystoupení. Dokáže nadchnout široké vrstvy posluchačů, a to nejen svým mistrovským houslovým umem, ale i svou osobitostí a rozmanitými hudebními styly.