Vánoční dárek České televize pro neslyšící děti a rodiče - pohádka O kouzelné rybí kostičce

Tradicí České televize je i pohádka ve znakovém jazyce. V příběhu O kouzelné rybí kostičce se v hereckých rolích představí neslyšící herci. Chybět ale nebudou skryté titulky ani dabing. „Mezi veřejnoprávními televizemi jsme byli historicky první v Evropě. U neslyšících dětí hned naše první pohádka vzbudila velký ohlas a přání pokračovat v této tradici. A letos toto přání plníme rádi už posedmé,“ popisuje scenáristka Alexandra Vebrová.

V pořadí sedmá pohádka ve znakovém jazyce, kterou chce Česká televize opět potěšit ve vánočním čase neslyšící děti, jejich rodiče, ale i slyšící diváky, je seznámí s rodinou Hladových. Už jejich jméno významově předznamenává chamtivou povahu a snahu každého ošidit. V hostinci, ve kterém hospodaří, nabízejí hostům jídlo nedobré, ba i zkažené. Zato dcera chudého rybáře Markétka, která ráda a chutně vaří, je ochotná rozdělit se s kýmkoli o poslední rybičku. Toto vše pozná i kouzelný dědeček, který v přestrojení za pocestného zavítá do zdejší vesnice. Markétku za její dobrotu podaruje kouzelnou rybí kostičkou, která jí může splnit každé přání. Vlastně každé ne! Jedna podmínka tu je a není radno ji porušit. Když se tajně zmocní kostičky Hladovi, začnou se dít divné věci. Jejich zlá povaha se jim však vymstí…

I tentokrát bude pohádka nejen hraná neslyšícími ve znakovém jazyce, ale nebudou chybět ani skryté titulky. O dabing se postarají čeští přední herci Zlata Adamovská, Václav Kopta a další.

O Vánocích Česká televize nabídne dalších šest pohádek pro neslyšící děti:
Vánoční království
Nepovedený čert
Nejkrásnější dar
Vodníkova princezna
Kde bydlí strašidla
Loupežnická balada

 

Zdroj: 
https://www.ceskatelevize.cz/