Vánoční Šumperk začne již poslední listopadovou neděli

Na konci listopadu vyroste u šumperské radnice na náměstí Míru vánoční městečko. Dům kultury coby hlavní pořadatel vánočních trhů věří, že se loňský scénář v souvislosti se zákazem konání trhů již letos opakovat nebude. Připravuje tak kulturní program rozdělený do několika víkendových bloků, chybět nebude bohaté vánoční občerstvení.

„Letošní Vánoční Šumperk bude odlišný i v tom ohledu, že začne již poslední listopadovou neděli, kdy se rozsvítí vánoční strom. Využili jsme zkušeností z předminulého roku a po dohodě s vedením města jsme se rozhodli toto zahájení nespojovat s mikulášským průvodem. Ten se uskuteční samostatně následující neděli,“ uvedl dramaturg domu kultury Ondřej Procházka.

Upřesnil, že Vánoce u radnice odstartují v neděli 28. listopadu v 10 hodin dopoledne. Hlavní dění ovšem vypukne po páté podvečerní, kdy proběhne slavnostní zahájení trhů a rozsvícení vánočního stromu, na něž naváže koncert kapely Haleluja Band a vystoupení dětí z „mateřinky“ Borůvka. Ve vánočním městečku najdou příchozí rovněž betlém, andělský fotokoutek a zvoničku a také kapličku s Ježíškovou nebeskou kanceláří.

„Na rozdíl od roku 2019 chceme letos zorganizovat i vystoupení několika zajímavých hudebních projektů ze širšího okolí. Velmi se těšíme například na vystoupení pop-rockové kapely Barack Stage nebo šansonového uskupení La Boujeau,“ prozradil dramaturg domu kultury.

Šumperští hudební patrioti se ale mohou těšit i na stálice, které k městskému kulturnímu dění neodmyslitelně patří. Na vánočním pódiu před radnicí tak vystoupí například Holátka, skupina Micash či zmíněný Haleluja Band. Součástí programu budou i vystoupení místních mateřských a základních škol, koncert Růžových dětí Šumperského dětského sboru či vánoční dílničky „Dorisky“.

Zdroj: 
https://www.sumperk.cz/