Ostravské Vánoce 2022

Letošní Ostravské Vánoce již znají svůj termín zahájení, odstartují v sobotu 26. listopadu a potrvají do 1. ledna příštího roku. Pestrý program tentokrát nabídnou hned na pěti scénách a chybět nebude ani oblíbené vánoční kluziště či vyhlídkové kolo. To bude mít letos poprvé k dispozici také bezbariérovou kabinu pro přepravu cestujících s omezenou mobilitou. Na Masarykově náměstí navíc může tento rok stát vánoční strom, který daruje veřejnost.
„Po loňském roce, kdy jsme museli program Ostravských Vánoc významně omezit, pevně věřím, že ty letošní budou moci proběhnout v plném rozsahu. Jedná se totiž o projekt, který vyžaduje dlouhodobou přípravu, na letošním ročníku pracujeme s týmem realizátora již prakticky od začátku tohoto roku,“ říká primátor statutárního města Ostravy Tomáš Macura a vyzdvihuje také dobrou spolupráci s vedením městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, který je tentokrát hlavním partnerem akce. Ostravské Vánoce letos proběhnou v centru města hned na pěti scénách. Hlavní scéna bude tradičně umístěna na Masarykově náměstí, kde bude probíhat většina kulturního programu. Zároveň zde návštěvníci najdou oblíbené stánky s gastro sortimentem i dárkovým zbožím.
“V bezprostřední blízkosti Hlavní scény bude i letos umístěno oblíbené vyhlídkové kolo, které navíc nově nabídne bezbariérovou kabinu pro cestující s omezenou možností pohybu,“ doplňuje Macura. Vánoční kluziště už druhým rokem vyroste na náměstí Dr. Edvarda Beneše a jeho provoz zajistí společnost Sareza. Program pro rodiny s dětmi tradičně ovládne Jiráskovo náměstí a pozadu nezůstane ani Prokešovo náměstí, kde znovu vznikne takzvaná Umělecká scéna. Novinkou letošního ročníku je pak takzvaná Řemeslná scéna, která vznikne v Husově sadu, a na jejímž programu, zaměřujícím se na řemesla a tradice, spolupracuje re‑ alizátor s Centrem kultury a vzdělávání Moravská Ostrava. „Dramaturgie respektuje pestrou skupinu návštěvníků a nezapomíná ani na komunitní rozměr Vánoc. Už teď můžeme prozradit, že v rámci Hlavní scény vystoupí Ondřej Gregor Brzobohatý nebo cimbálová muzika Iršava, dále pak například pěvecké sbory. Proběhnou také talk show či swingové podvečery,“ dodává k pestrému programu Vánoc náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová.
 

Zdroj: 
https://www.ostravskevanoce.cz/